حالت نگرانی کودکان

این آزمون باید توسط والدین کودکان و نوجوانان 6 تا 17 ساله پاسخ داده شود. لطفا سن کودک را وارد کرده و سوالات را با دقت مطالعه کنید و آن‌چه را که درباره کودک و نوجوان شما صدق می‌کند، با بله یا خیر پاسخ دهید.

به‌طور معمول کودکان گه‌گاه دچار نگرانی می‌شوند و ممکن است دلواپسی‌های بعضی از آن‌ها به دلیل اختلاف خلق‌وخو و یا شخصیت، بیش از دیگر کودکان باشد. والدین می‌توانند به کودکان خود کمک کنند  تا راحت‌تر از پس نگرانی‌های خود برآیند و آن را مدیریت و کنترل کنند. کودکانی که به این صورت تربیت می‌شوند، درآینده افرادی متکی به‌نفس و خوش‌بین خواهند بود و بهتر می‌توانند با چالش‌های بزرگ و کوچک زندگی روبه‌رو شوند و مدیریت و کنترل بیشتری در موقعیت‌های دشوار و استرس‌زا داشته باشند.
مقیاس حالت نگرانی کوپیتا جهت ارزیابی «دامنه‌های نگرانی» توسط کوپیتا و همکاران در سال 1985 طراحی و تهیه شد. این آزمون برای افرادی با دامنه سنی 6 تا 17 سال مناسب است و می‌تواند توسط والدین و معلمان به اجر درآید.

پایایی این آزمون با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ 0.83 تا 0.93 و اعتبار بازآزمایی آن 0.63 تا 0.75 گزارش شده است (کوبزاسکی و همکاران، 1997).  

منابع


-Chorpita, Bruce F & at all .(1997). Assessment of worry in children and adolescents: An adaptation of the Penn State Worry Questionnaire. Behaviour Research and Therapy.  Volume 35, Issue 6, Pages 569-581 .
-Kubzaskey LD, Kawcbi I, Spiro A, Weiss ST. Ts worry bad for your heart.  Circulation, 1997; 95: 818.

اگر این محصول را قبلا خریده باشید، شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید. برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.